W obecnych czasach w trakcie pandemii Agroturystyka ma szansę na zwiększenie swojego udziału w krajowej turystyce. Jest to świetny sposób na zwiększenie zainteresowania tradycją i dziedzictwem kulturowym wsi. Dzięki temu właściciele agroturystyk mogą przybliżyć mieszkańcom miast i aglomeracji wartość, jakie wieś wniosła do dziedzictwa kulturowego polski. Folklor to rzecz którą trzeba promować i skupiać zainteresowanie społeczeństwa na ten temat. Skanseny oraz parki etnograficzne to miejsca, którymi należy się chwalić w skali kraju i poza nim. Dzięki tym muzeom na wolnym powietrzu możemy edukować młode, jak i starsze pokolenia Polaków.
Wieś jest nie odłączną częścią historii naszych przodków.
Piękne lokalne celebracje świąt obyczajowych, jak i ludowych to wspaniały sposób na uczestniczeniu w czymś wyjątkowym na skalę światową tak niedaleko od własnego domu. Agroturystyka daje nam możliwość zatrzymania się na chwile i umożliwia nam poznanie obyczajów, które są zapominane.
Wiele agroturystyk umożliwia nam spróbowanie lokalnych produktów
takich jak sery, wędliny lokalne piwa, cydry czy wina. Bogactwo polskiej wsi i dziedzictwo kulturowe ma realny wpływ na nasze życie i może dostarczać nam unikalnych produktów spożywczych, które będą niemały rarytasem na naszych stołach. Piękne i lokalne Agroturystyki jak na przykład „Pan tu nie spał” we wsi Gałkowo znajdującym się w sercu mazur to idealne sposoby na wypoczynek w niepowtarzalnym miejscu oraz poznanie lokalnego mazurskiego folkloru. Uroczysko Zaborek w Janowie Podlaskim oferuje nam zaś możliwość mieszkania w zabytkowych, chatach dzięki czemu jesteśmy w stanie poczuć pełnie wiejskiego folkloru. Miejsce to jest znane również ze świetnej lokalnej i prawdziwej etnicznie kuchni Podlasia. Podsumowując w tych ciężkich czasach dla nasz wszystkich a przede wszystkim dla przedsiębiorców z branży turystycznej wspierajmy ich lokalnie oraz poznawajmy polskie tradycje, które są ważne dla nas i historii polskiego dziedzictwa narodowego.