Ozdoby wielkanocne, które warto mieć w swoim domu

Ozdoby wielkanocne, które warto mieć w swoim domu

Wielkanoc, to kolejna świetna okazja, aby wprowadzić nieco zmian w wystroju wnętrza. Warto postawić na nieco więcej wiosennych akcentów, zieleni oraz żółci, ale przede wszystkim dobrze jest zapatrzyć się w różnego rodzaju świąteczne dekoracje, których nie może w tak wyjątkowym okresie zabraknąć. W jaki sposób gustownie i ciekawie przystroić mieszkanie czy też dom?

Ozdoby wielkanocne, które warto mieć w swoim domu

Po jakie ozdoby wielkanocne warto sięgnąć?

Kiedy mowa o Wielkanocy, to nie sposób nie wspomnieć o zajączkach oraz kurczętach. Figurki przedstawiające te urocze zwierzaki, warto ustawić chociażby w salonie, czy kuchni. To również doskonały czas na malowane jajka, które powinny znaleźć się nie tylko w święcące, ale także jako ciekawa dekoracja na stołach. W ich przygotowanie można zaangażować dzieci i tym samym spędzić razem wartościowy czas. Nie trzeba korzystać z prawdziwych kurzych jaj. Idealnie sprawdzą się ozdoby plastikowe oraz wykonane chociażby ze styropianu, czy też porcelany.

Jak samemu zrobić wielkanocne ozdoby?

Poza malowaniem pisanek, można również przygotować ozdoby wielkanocne z papieru. Gotowe szablony można wydrukować, a następnie odrysować na kartce i wyciąć. Wiosenne witraże będą świetnie wyglądały, kiedy ozdobimy je koralikami, czy nawet brokatem. Do wykonania ciekawych dekoracji może również posłużyć chociażby rolka z papieru toaletowego. Wystarczy obkleić ją kolorowym papierem i u góry doczepić uszka, aby w kilka chwil wyczarować wielkanocnego zajączka. Do zabawy, zwłaszcza z najmłodszymi, przyda się także kolorowa bibuła, papier, a nawet patyczki do uszu, z których można zrobić urocze świąteczne baranki. Warto spędzić czas w ten sposób i pobudzić nieco swoją wyobraźnię, tworząc piękne ozdoby wielkanocne na ten wyjątkowy czas.

Ozdoby wielkanocne, które warto mieć w swoim domu

Jakie ozdoby sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?

Stylowe wnętrza  charakteryzują się często minimalizmem, stąd także podczas świątecznych dekoracji, warto na niego postawić. Nie trzeba wcale wybierać kolorowych jajek i wesołych pstrokatych kurczaków. Nowoczesne ozdoby często są również wykonane z drewna, charakteryzują się prostymi kształtami, oraz są jednokolorowe. Pisanki do ozdoby mogą być białe, a nawet czarne, obsypane brokatem lub błyszczące, srebrne i złote, niczym świąteczne bombki. Każdy, kto chciałby jednak zdecydować się na jakieś nowoczesne figurki, może z powodzeniem znaleźć zajączki i kurczaki ze szkła lub porcelany, które będą doskonale dopełniały wnętrze w stylu glamour. Bardzo modne są również jajka w pastelowych kolorach, które świetnie połączą się z urządzonym na biało salonem, czy też kuchnią w drewnie.

A co z wejściem do domu?

Wiosna to doskonały czas na to, aby ożywić nie tylko wnętrze domu, ale także ogród i drzwi wejściowe. Inspirując się bożonarodzeniowymi choinkami, można wykonać także drzewka wielkanocne i zawiesić kilka kolorowych jajek na krzewach w ogrodzie. Sprawdzą się bez wątpienia także doniczkowe rośliny, w żółtych oraz zielonych kolorach, o które wiosną nietrudno. Można wsadzić między nie świąteczne figurki, a także bazie i kolorowe doniczki. U samego wejścia dobrze będzie za to wyglądał wielkanocny wieniec, czyli ozdoba, wykonana z gałązek ułożonych najczęściej w okrąg, w które wplątane są różne kolorowe detale. W ostatnich latach jest on niezwykle popularny, gdyż wygląda naprawdę efektownie i można bez problemy zrobić go zupełnie samemu.

Ozdoby wielkanocne przed wejściem do domu, czy też te, które znajdą swoje miejsce w środku to doskonały sposób na to, aby poczuć nieco intensywniej magię tych pięknych wiosennych świąt, dlatego warto po nie sięgać, a w miarę możliwości także samemu je przygotowywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *