Obrusy na miarę — czym kierować się przy wyborze?

Obrusy na miarę — czym kierować się przy wyborze?

Jedną z opcji przy wyborze nakrycia na stół są obrusy na miarę. To szczególnie wysokiej jakości produkty, które są dokładnie dostosowane do potrzeb zamawiającego. Szczególnie dobrze sprawdzają się one w gastronomii, ale znajdują zastosowanie także podczas dużych przyjęć towarzyszących ważnym uroczystościom, takim jak ślub czy komunia. Można z nich korzystać podczas wystawnych bankietów zaplanowanych na dużą liczbę gości bez obawy, że któryś z nich poczuje się nieodpowiednio potraktowany. W przypadku bardzo długich stołów można skorzystać także z odpowiednio dopasowanych bieżników.

Obrusy na miarę — czym kierować się przy wyborze?
Źródło: pexels.com

Czym się kierować przy wyborze obrusu na miarę?

W lokalach gastronomicznych istnieje duże zapotrzebowanie na obrusy. Liczy się ich dokładne dopasowanie do wyposażenia, czyli przede wszystkim stolików, na których leżą. Nakrycia muszą mieć dokładnie taki wymiar, żeby nie przesuwać się po meblach, czy nie zawadzać o nogi spożywających posiłek klientów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w restauracjach i kawiarniach są specjalnie wykonane obrusy na zamówienie. Taki wybór pozwala nie tylko dokładnie dopasować rozmiar nakrycia do potrzeb, ale także umożliwia wyposażenie lokalu w idealnie spójny wystrój. Dobrze skomponowane połączenie kolorystycznie mebli, akcesoriów i oświetlenia tworzy niepowtarzalny klimat. Trudno się spodziewać dużego sukcesu lokalu gastronomicznego, który całkowicie zaniedbuje kwestie aranżacji wnętrza.

Ważnym kryterium przy wyborze obrusu na miarę jest również na pewno tkanina, z której został wykonany. Funkcjonalność określonych rodzajów materiałów zależy oczywiście od sytuacji, w której mają zostać wykorzystane. Na pewno na uroczystych przyjęciach lepiej się sprawdzi gładka, lśniąca satyna, niż syntetyczny poliester. Z kolei w zatłoczonej restauracji, gdzie priorytetem jest zadbanie o czystość przy jak najmniejszym nakładzie energii, najważniejsze będzie to, czy materiał jest plamoodporny i nie wymaga częstego prania.

Istotne jest także to, czy obrus będzie bardzo eksploatowany. Odświętne nakrycia, nawet jeśli się pobrudzą, trafią do pralni, a po wyczyszczeniu będą czekać na kolejny ważny moment. Bary i restauracje to ciągłe pozostawanie w użytku. Możliwości jest wiele, wszystko trzeba po prostu dobrze przemyśleć.

Gdzie kupić obrus na miarę?

Producent obrusów z Częstochowy z wieloletnim doświadczeniem, firma Rapier, umożliwia zakup różnorodnych nakryć na stoły rozkładane, w tym i takich szytych na miarę. 90 % tkanin, które są wykorzystywane przez przedsiębiorstwo przy projektowaniu nakryć jest lokalnego pochodzenia.  Do dyspozycji pracowników znajduje się profesjonalna szwalnia i krojownia. Dodatkowym atutem jest to, że firma współpracuje z wieloma utalentowanymi projektantami wzorów. Odpowiadają oni za ponadczasowy, elegancki design produktów.

Wejdź na stronę: https://rapier.com.pl/obrusy/phpaby zapoznać się z naszą ofertą i wybrać najlepszy model dla siebie. Jeśli chcesz wyposażyć się w obrusy, Częstochowa zaś jest Twoim miejscem zamieszkania, nie czekaj i zamów.

Artykuł sponsorowany – Artykuł powstał przy współpracy z rapier.com