Inteligentne instalacje w domu

Inteligentne instalacje w domu

Innowacyjne rozwiązania stosowane w budynkach w postaci różnego rodzaju inteligentnych instalacji w efektywny sposób wpływają na komfort i wygodę domowników. Skomunikowany ze sobą system urządzeń pozwala w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnego budynku. Wykorzystuje on zaawansowane technologiczne urządzenia do oświetlania, ogrzewania, zabezpieczenia oraz monitorowania warunków panujących w domu czy mieszkaniu. Rozwiązania skrojone na miarę XXI wieku łączą w sobie estetyczny wygląd oraz wiele przydatnych funkcji. Pozostaje zadać pytanie: co to jest inteligentny dom?

Inteligentne instalacje w domu

Inteligentny dom — sterowanie oświetleniem

Nowoczesne instalacje związane z systemem oświetlania dają możliwość automatycznego włączania i wyłączania świata. Na podstawie specjalnie wbudowanych czujników wykrywających ruch albo ciepło. Systemy reagujące na podczerwień uważnie rejestrują wahania temperatury. Aktywują włącznik w momencie, gdy osoba znajdzie się w ich polu zasięgu. Z kolei instalacje działające na podstawie czujniki wysokiej częstotliwości natychmiastowo wykrywają pojawiający się ruch. Zaawansowana technologia pozwala nam poczuć się w przestrzeni mieszkalnej pewnie oraz bezpiecznie. Inteligentne systemy sterowania oświetleniem do domu przekładają się na łatwość poruszania się po całym budynku. Umożliwia nam to oszczędzanie energii. Po opuszczeniu pomieszczenia czujnik zgasi światło, bez potrzeby późniejszego wracania się do pokoju.

Inteligentne instalacje w domu

Bezpieczeństwo za sprawą inteligentnych systemów kamer

Uniwersalny system monitoringu obiektów to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo, zyskując możliwość kontrolowania tego, co dzieje się w obrębie posesji. Kamery zewnętrze oraz do stosowania we wnętrzach budynków mogą pełnić także funkcję prewencyjną, zniechęcając potencjalnych wandali czy nieproszonych gości przed wtargnięciem na teren naszego domu. Instalacje monitoringu to szeroki wybór urządzeń, które zapewniają wysoką jakość nagrywania obrazu wysokiej jakości i dźwięku w różnych częstotliwościach. Technologie takie jak AHD, HD-CVI, IP czy HD-TVI umożliwią szybkie reagowanie w sytuacji zagrożenia, a dodatkowym udogodnieniem będzie również podłączenie tego typu urządzeń do naszego smartfona za pomocą specjalnej aplikacji, która zagwarantuje dogodne monitorowanie tego, co dzieje się w domu w wybranym przez nas momencie.

Inteligentne instalacje w domu

Inteligentny dom – urządzenia do ogrodu i nie tylko

Dysponujesz sporych rozmiarów posesją z ogrodem, która wymaga stałej pielęgnacji? W takim wypadku odpowiednim rozwiązaniem zdaje się nowoczesny system nawadniający, pozwalający na inteligentne oszczędzanie wody, wykorzystując jej dokładnie tyle, ile potrzeba do zadbania o nasz trawnik. Podlewanie roślin przy pomocy tego typu instalacji przekłada się na oszczędność czasu użytkownika, jednocześnie zapewniając nam jakościowy wypoczynek w odpowiednio zadbanym ogrodzie. System nawadniania z łatwością dostosujesz do indywidualnych potrzeb, wybierając spośród wiele praktycznych opcji takich jak zraszanie rabat czy równomierne podlewanie roślin na tarasie.

Ciekawym gadżetem, który sprawdzi się w każdym domu, są także inteligentne stacje pogodowe, informujące nas o panujących na zewnątrz warunkach atmosferycznych. Urządzenia tego typu pozwalają na stałe rejestrowanie temperatury (zewnętrznej oraz wewnętrznej), wilgotności powietrza czy ciśnienia atmosferycznego, sprawdzając się przede wszystkim w rejonach, których w dużym stopniu dotyczy problem zanieczyszczenia smogiem.