Sposób na zieleń w łazience i korytarzu

Sposób na zieleń w łazience i korytarzu

Każdy miłośnik zieleni zna przynajmniej dwa newralgiczne miejsca w domu, które zazwyczaj nie mają dostępu do światła słonecznego, łazienka i korytarz. Przez brak okien, utrzymanie w tych pomieszczeniach roślin przy życiu jest niemal niemożliwe. Rośliny potrzebują światła słonecznego do przeprowadzania procesu fotosyntezy, którego prawidłowy przebieg wpływa na ich rozwój i wygląd dlatego w pomieszczeniach bez okien marnieją.

Czy to oznacza, że musimy się poddać i zrezygnować z zieleni w pomieszczeniach takich jak łazienka czy korytarz? Niekoniecznie!

Zaciemnione pomieszczenia stanowią wręcz idealne warunki dla dekoracji z mchu i roślin stabilizowanych, które w ostatnich latach cieszą się bardzo dużą popularnością.

Sposób na zieleń w łazience i korytarzu
Kompozycja z ozdobnym pasem do zawieszenia
Sposób na zieleń w łazience i korytarzu
Kompozycja zawieszana na ścianie

Czym są rośliny stabilizowane?

Mchy i rośliny stabilizowane są idealnym rozwiązaniem na zieleń w pomieszczeniach bez dostępu do światła słonecznego, ponieważ poprzez poddanie procesowi stabilizacji są „zatrzymywane w czasie”, dzięki czemu nie potrzebują światła słonecznego, podlewania ani żadnej innej formy pielęgnacji, aby cieszyć oko przez lata. Są całkowicie bezobsługowe.

Proces stabilizacji polega na zanurzeniu rośliny w naturalnym roztworze oraz w ekologicznym barwniku co powoduje zatrzymanie u niej funkcji życiowych. Poddane procesowi stabilizacji mchy i rośliny są bardzo trwałe, zachowują swoją formę przez około 10 lat. Jedyne warunki, jakie należy im zapewnić to wilgotność powietrza na poziomie 40-60%, czyli taka sama, jaka jest odpowiednia dla nas, ludzi i panuje w większości domów.

Mchy i rośliny stabilizowane mają również właściwości antystatyczne, czyli nie przyciągają kurzu co stanowi dużą wygodę w codziennym życiu. Dzięki temu są również bezpieczne dla alergików.

Jak wyglądają dekoracje z mchu i roślin stabilizowanych?

Najbardziej popularną formą dekoracji z mchu i roślin stabilizowanych są obrazy. Sprawdzają się one idealnie jako dekoracja korytarza, ale też salonu czy łazienki. W pracowni Mosski Design zamówić można obrazy o niestandardowych wymiarach, indywidualnie odpowiadające potrzebom klientów. Wypełnienie obrazów różnymi rodzajami mchu oraz roślin stabilizowanych również dobierane jest pod kątem upodobań klienta. Takie indywidualne podejście do każdego zamówienia sprawia, że możesz mieć w swoim domu unikatowe dzieło idealnie dopasowane do twojego wnętrza.

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się doniczki wypełnione mchem chrobotkiem, występują w różnych kolorach oraz kształtach. Najczęściej wybierane są jako dekoracja do łazienki, ponieważ nie przeszkadza im brak dostępu do słońca oraz wyższy poziom wilgoci a ich intensywny odcień zieleni nadaje charakteru całemu pomieszczeniu.

Kompozycje z mchu i roślin stabilizowanych są popularne w Polsce już od kilku lat jednak w dalszym ciągu spotykają się z dużym zaskoczeniem i zaciekawieniem u wielu osób, które jeszcze nie znają tej formy dekoracji wnętrz. Nic w tym dziwnego, to wyjątkowe, a zarazem naturalne dekoracje, które wręcz wychodzą ze swoich ram i nadają wnętrzu wyjątkowy charakter.

Sposób na zieleń w łazience i korytarzu
Kompozycja w czarnej ramie

Mosski Design

Artykuł powstał przy współpracy z Mosski Design.

Zapraszamy do obserwowania profili Mosski Design w internecie.

Sposób na zieleń w łazience i korytarzu