Trawa z rolki, czy siana?

Trawa z rolki, czy siana?

Każdy z nas chce mieć piękny ogród, w którym będzie można idealnie odpocząć. Bardzo dobrze do tego nadaje się trawa. Dobrze jest jednak wiedzieć, jaka trawa do ogrodu będzie nam najlepiej pasowała. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy chcemy mieć w swoim ogrodzie trawę z rolki, czy sianą?

Trawa z rolki, czy siana?

Jaka trwa na trawnik?

Trawa w ogrodzie to bardzo ważny element każdego ogrodu. Warto dodać, że dzięki takiej trawie można bezpiecznie chodzić po ogrodzie nawet bez klapek. Co ważne, gdy wybierze się odpowiednią trawę, to nie będzie również problemu z tym, by nie pojawiały się różnego rodzaju chwasty, które będą psuły cały wygląd. Przed wysianiem trawy, należy zdecydować się, czy chcemy mieć trawę z rolki, czy sianą z nasionek. Dobrze jest zatem poznać zalety trawy z rolki oraz trawy sianej z nasion. Trawa z rolki ma między innymi takie zalety jak:

 • szybko się rozkłada,
 • pasuje do każdego ogrodu niezależnie od metrażu,
 • jest odporna na różne czynniki zewnętrzne,
 • jest trwała,
 • atrakcyjna cena,
 • można układać ją na różnych terenach.

Dzięki temu, że trawa z rolki ma niewątpliwie wiele zalet, to jest często wybieranym produktem. Dobrze jest też poznać zalety trawy sianej z nasion, co pozwoli nam zdecydować się na ostateczną formę swojego trawnika. Między innymi zaletami trawy z nasion są:

 • szybko rośnie,
 • jest przyjemna w dotyku,
 • ma ładny aromat,
 • można wybrać różne odmiany trawy,
 • pasuje do każdego metrażu ogrodu,
 • wyrośnie w każdym, nawet bardzo trudnym miejscu.

Jeśli mamy taką możliwość to można wysiać w jednej części trawnika trawę z nasion, a w drugiej ułożyć ją na rolce. Sprawi to, że będziemy mogli osobiście porównać to, który rodzaj trawy jest dla nas i dla naszego podłoża korzystniejszy.

Trawa z rolki, czy siana?

Kiedy siać trawę?

Dobrze jest siać trawę wiosną lub jesienią. Najlepiej jest to zrobić przez kwiecień i maj oraz przez wrzesień aż do listopada. Dzięki temu trawa będzie miała czas na to, by się dobrze ukorzenić oraz wyrosnąć. Dobrze jest, szczególnie jesienią wysiać trawę na tyle wcześnie, by mogła się zaaklimatyzować przed pierwszymi mrozami. Natomiast trawę z rolki należy przede wszystkim układać w dniu przywiezienia, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że będzie wyglądała rewelacyjnie w naszym ogrodzie. Dobrze jest też taką trawę zakładać przed zimą i przed największymi upałami. Należy też pamiętać, by trawy czy to z rolki, z siewu nie zakładać w trakcie deszczu i silnego wiatru oraz przy nadmiernym słońcu też nie zaleca się kładzenia lub siewu trawy. Najlepszym czasem na zakładanie trawy jest taki dzień, w którym temperatura nie przekracza dwudziestu pięciu stopni i nie wieje wiatr, ani nie pada deszcz, czy też śnieg.

Trawa z rolki, czy siana?

Trawa do ogrodu – gdzie kupić?

Trawy do ogrodu niezależnie od tego, jakiego są rodzaju, można kupić w sklepach ogrodniczych lub budowlanych na dziale ogrodniczym. Warto też dodać, że mogą to być również sklepy, które działają online, dzięki czemu można zamówić taką trawę praktycznie o każdej porze. Co ważne w takich sklepach można wybrać taką ilość trawy, która będzie idealnie dostosowana do naszych potrzeb. Należy też pamiętać, że trawa, która jest siana z nasion, jest pakowana w poręczne worki, które można bez problemu spakować do samochodu.

Gdy dobrze założymy lub posiejemy trawę, to możemy cieszyć się z jej efektów przez długi czas. Dobrze jest też dodać, że taka trawa może bujnie i pięknie wyglądać, co dodaje uroku całemu ogrodowi. Warto też dodać, że niektóre trawy z rolki są również zakładane w mieście na balkonach o dużych metrażach. Należy też pamiętać, że niezależnie od tego, na jaki rodzaj trawy się zdecydujemy, to jeśli będziemy dobrze dbać o swój ogród, to każdy trawnik będzie wyglądał przepięknie.