Kolor khaki- jak zastosować we wnętrzach?

Kolor khaki- jak zastosować we wnętrzach?

Kolor khaki nadal we wnętrzach nadal pozostaje odcieniem dla osób odważnych i chcących wyróżnić swój dom spośród wielu innych aranżacji. Choć coraz częściej sięga się po dodatki w tym kolorze, to wciąż są to jedynie akcenty. Jednakże za sprawą projektantów wnętrz postrzeganie tego delikatnego, lecz wyrazistego koloru ulega zmianie. Coraz częściej można spotkać wyraźne akcenty lub ściany w kolorze khaki. W artykule pokazane jest, z czym łączyć kolor khaki i jak dobrać właściwy odcień do wnętrza, tak aby dobrze poczuć się w tak konkretnym wnętrzu.

Jak wygląda kolor khaki?

Kolor khaki kojarzy się głównie z wojskowymi mundurami. Jest to jednak jeden z odcieni koloru zielonego. Jest on jednak bardziej rozbielony, a także można go postrzegać jako odcień lekko przydymiony. Można również doszukać się w nim lekkiego odcienia brązu. Kolor khaki jest neutralną barwą koloru zielonego. Dlatego jest też pasujący do każdego wnętrza, niezależnie od stylu.

Co daje użycie we wnętrzu koloru khaki?

Dzięki szerokiej gamie odcieni koloru khaki można w ciekawy i nowoczesny sposób urządzić wnętrza. Kolor ten jest na tyle neutralny, iż pasuje on do wielu stylów i koncepcji stylistycznych. Dzięki tej neutralności można go swobodnie komponować z szerokim wachlarzem innych barw. Wnętrze w kolorze khaki nie jest oczywiste. Zmienia się z każdym promieniem słońca, czy też światła sztucznego. Z biegiem dnia zmienia się jego wymiar, co jest nieoczywiste i fascynujące.

Z czym łączyć kolor khaki?

Wiele osób zapewne zastanawia się z czym można łączyć tak nieoczywisty, ale również neutralny kolor, aby wnętrze wyglądało estetycznie i zachwycało innych. Zatem – najczęściej łączy się ten kolor z drewnem i innymi naturalnymi surowcami. Dzieje się to za sprawą odcienia, który kojarzy się z przyrodą. Głównie można spotkać wnętrza w kolorze khaki, które zaaranżowane są w stylu boho (lekkie, naturalne materiały, a także zastosowanie ekologicznych rozwiązań). Idealnie kolor khaki łączy się ze wszystkimi kolorami neutralnymi – biel, beże czy też brązy. Jeśli jednak ktoś jest bardziej odważny w swoich aranżacjach może połączyć go również z odważnymi kolorami. Idealnie będzie pasował np. granat, bordo, żółć, błękit a nawet złoto.

Jeśli kolor khaki zostanie zestawiony z granatem, całość wnętrza stanie się bardzo eleganckie. Będzie to bardzo niekonwencjonalne, lecz gustowne. Kolor khaki jest idealną bazą dla wielu innych odcieni, co daje wiele możliwości.

Jak wkomponować kolor khaki we wnętrza?

Oczywistą kwestią jest fakt, iż można pomalować ściany w kolorze khaki. Co, jeśli ktoś nie jest na tyle odważny? W takiej sytuacji można dopasować meble, a także tekstylia w tym kolorze. Coraz częściej w sklepach meblowych pojawiają się kanapy, fotele, a także szafy i stoliki w kolorze khaki. Takie meble idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeni. Akcenty w kolorze khaki również dodają klasy wnętrzom i sprawią, iż staną się przytulne i ciepłe. Jeśli to również zbyt wiele to warto zainwestować np. w poszewki i zasłony w tym oto kolorze.

* Jeśli dzięki dodatkom kolor khaki przypadnie Ci do gustu, możesz przemalować swoje już posiadane meble na ten kolor za pomocą farby przeznaczonej do drewna.

Dla kogo taki kolor?

Jest to kolor dla osób, które kochają wyróżniać się z otoczenia, dla ludzi, którzy chcą być niestereotypowi. Idealnie w takich wnętrzach odnajdą się osoby ceniące sobie spokój i lubiących naturę oraz spokój. Kolor khaki nie jest oczywisty, więc polecany zostaje również osobą otwartym na zmiany.

Jak można zauważyć wszystko jest kwestią połączenia farby lub dodatków w kolorze khaki z innymi kolorami.