Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?

Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?

Z tym pytaniem boryka się wbrew pozorom wiele osób, które pragną upiększyć swój salon. Nic dziwnego. Z jednej strony jest to elegancki element wystroju, z drugiej funkcjonalny mebel. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając stolik kawowy do naszego salonu?

Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?

Stolik kawowy — nowoczesność i elegancja

Jeżeli chodzi o kształty naszego stolika, to tak naprawdę wszystko zależy od stylu. Dwa, najpopularniejsze wzory to okrągłe, oraz kwadratowe stoliki kawowe. W przypadku okrągłych to doskonale będą one pasowały do wnętrz o charakterze eklektycznym. Jeżeli chodzi o stoliki, w kształcie kwadratu, są one bardziej ustawne. Łatwiej je będzie dopasować do sofy lub narożnika. Cechują się one także większymi rozmiarami blatu. Są więc bardziej cenione przez osoby, które lubią swobodę w rozłożeniu przedmiotów na stolikach.

Bardzo popularne są także stoliki kawowe typu DIY. Dlaczego? Dzięki nim użytkownik może stworzyć stolik kawowy typowo pod kątem swoich wymagań. Co za tym idzie unikalny, wręcz jedyny w swoim rodzaju. Bez większych przeszkód można przecież stworzyć rozkładany drewniany stolik kawowy. Może on być przyozdobiony własnoręcznie wykonanym malowidłem. Stolik kawowy może też być pomalowany na czarno, biało lub kolor złoty. Można też zlecić wykonanie takiego stolika na zamówienie. Opcja ta jest szczególnie dla osób, które nie mają odpowiednich umiejętności plastycznych czy narzędzi.

Stolik kawowy — okrągły czy kwadratowy

Jeżeli chodzi o kształty naszego stolika, to tak naprawdę wszystko zależy od stylu, w jakim jest utrzymany nasz salon- ogólnie rzecz biorąc jednak przyjmuje się dwa, najpopularniejsze wzory, a mianowicie okrągłe stoliki kawowe, oraz kwadratowe. W przypadku okrągłych to doskonale będą one pasowały do wnętrz o charakterze elektrycznym. Jeżeli zaś chodzi o stoliki, w kształcie kwadratu, to łatwiej jest je dopasować do różnego rodzaju sof, czy też narożników. Cechują się one także większymi rozmiarami blatu, a więc są bardziej cenione przez osoby, które lubią swobodę w rozłożeniu przedmiotów na stolikach. Bardzo popularne są także stoliki kawowe typu DIY. Dlaczego? Ponieważ dzięki nim użytkownik może stworzyć stolik kawowy typowo pod kątem swoich wymagań, a co za tym idzie unikalny, wręcz jedyny w swoim rodzaju. Bez większych przeszkód można przecież w takim przypadku stworzyć na przykład drewniany stolik, który będzie przyozdobiony własnoręcznie wykonanym malowidłem. Można też zlecić wykonanie takiego stolika na zamówienie- opcja ta jest szczególnie preferowana przez osoby, które nie mają odpowiednich umiejętności plastycznych czy też odpowiednich narzędzi, lub też mówiąc wprost, nie mają czasu, aby samodzielnie wykonać tego typu stolik.

Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?

Jeden stolik kawowy, czy też może zestaw?

Rozwiązaniem pośrednim między dużym a małym stolikiem kawowym jest zestaw. Dlaczego akurat one? Ponieważ to na nich będziemy mogli odłożyć na przykład nasze filiżanki do kawy, czy też talerzyk z deserem. Co ciekawe, wcale nie muszą one być postawione w bezpośrednim sąsiedztwie. Mogą się one znajdować na przykład przy podłokietniku naszej sofy. Można też pomyśleć o tak zwanych stolikach modułowych, które po złożeniu tworzą jeden, większy stolik. W ten sposób możemy zaoszczędzić zarówno miejsce, jak i również pieniądze. W zestaw mogą wchodzić okrągłe stoliki kawowe w różnych kolorach, na przykład czarny i biały. Razem stworzą niesamowitą kompozycję.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego stolika może być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, zarówno jeżeli chodzi o wystrój naszego salonu, jak i również jego funkcjonalność. Stolik kawowy sprawdzi się zarówno w trakcie różnego rodzaju imprez towarzyskich, jak i też na co dzień, kiedy po prostu zechcemy coś na niego odłożyć. Ponadto z łatwością możemy stworzyć samemu tego typu stolik lub też zlecić jego stworzenie według naszych indywidualnych wytycznych- warto więc to rozważyć.