Styl boho wnętrza

Styl boho wnętrza

Styl Boho wnętrza, będący mieszanką kolorów, faktur i wzorów, łączy wpływy i elementy z różnych kultur i epok.

Styl boho, pierwotnie odnoszący się do podróżników z regionu środkowo-wschodniej Europy, tradycyjnie opisywał ludzi, którzy prowadzili niekonwencjonalne, bogate w artyzm i koczownicze życie. Ten ideał podróżującego Cygana oznaczał, że elementy różnych stylów i kultur zostały połączone w eklektyczny i niepowtarzalny styl. W latach 60. i 70. styl bohemy cieszył się odnowioną popularnością, a wiele kluczowych cech tej epoki jest spójnych z dzisiejszym stylem boho.

Zasady stylu Boho polegają na tym, że nie ma żadnych zasad. Pokaż wszystko, co zebrałeś w ciągu swojego życia. Nieważne, że nie pasuje do niczego innego, co masz – nie powinno. Wypełnij swoją przestrzeń kolekcją tkanin, wzorów, książek, sztuki, luster, przedmiotów vintage lub pamiętników z podróży, a powstanie szykowny chaos. Drewniane meble są koniecznością, przypadkowe dywany są typowe, a humor i kicz wygodnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza boho. Przy całej swojej swobodnej formie i projektowej anarchii, Boho ma kilka wspólnych tematów, które można śledzić, aby stworzyć eklektyczną przestrzeń inspirowaną bohemą bez wysiłku.

Marokańskie Boho

Styl boho wnętrza

Kolorowe latarnie, niskie stoliki i poduszki podłogowe nadają przestrzeni na zewnątrz letni klimat bohemy. Inwestuj w tureckie dywany, miękkie meble, latarnie vitage i siatki. Nie bój się odważnych kolorowych ścian, łącząc bogate kolory z mocnymi wzorami, aby przywołać scenę z marokańskiego bazaru. Jeśli chodzi o wnętrza w stylu boho, więcej znaczy więcej. Wielotonalne nadruki inspirowane ikatem raczej się uzupełniają niż zderzają, tworząc mieszankę kolorów, faktur i wzorów.

Europejska Bohema

Pomyśl o burleskowych wozach cygańskich, ozdobach z koralików, frędzlach i szydełkowych zasłonach. Ten styl boho dla wnętrza pozwala być chaotycznym i niesfornym z polotem i elegancją. Dekoruje swój pokój z koronką, gałęziami driftwood, biżuterią i bibelotami; cokolwiek od natury, cokolwiek z twojej podróży. Celem jest sprawienie, aby Twój pokój odzwierciedlał Twoją spontaniczność. Nie wszystko będzie miało swoje miejsce, nie wszystko będzie zaplanowane. Rzuć wszystko razem i zrób kilka przemyślanych zmian, aby wyglądało to naturalnie. Wybierz dodatki, taki jak pawi ogon lub wiszące krzesło. Szydełkowana lub koralikowana zasłona doda szykowny wstęp na wejściu do niedocenianego pokoju.

Styl boho wnętrza
Photo by Kate Darmody on Unsplash

Western Boho

Vintage skóry, frędzle i krzesła typu butterfly – wysokie baldachimy i niskie łóżka. Pomyśl o rustykalnym drewnie i drewnianych meblach zrównoważone przez solidne materiały. Koce wykonane techniką tie dye i poduszki konopne, które przekształcą swoją przestrzeń w amerykański sen lat 60s. Plemienne dywany, kaktusy i sukulenty dopełnią wnętrze w stylu boho z Dzikiego Zachodu. Pomiń sofę na rzecz poduszkowej fortecy, ozdobionej jaskrawymi wzorami i dywanikami Navajo.

Nowoczesne boho

Styl boho wnętrza
Photo by Minh Pham on Unsplash

Białe na białym jest fantastyczne dla wnętrza Boho. Pomyśl o pomalowanych na biało drewnianych deskach podłogowych, małych światełkach jako baldachimie nad łóżkiem i pluszowych futrzanych narzutach na końcu vintygowej kanapy. Odważne odcienie i bogate tekstylia równoważą białe ściany i ziemiste rośliny, tworząc swobodną atmosferę. W tym stylu nigdy nie można mieć zbyt wielu roślin lub tekstur, a osobiste historie, takie jak kolekcja starych gitar, mogą stać się fajną, indie sztuką ścienną. Całkowicie biała paleta zawsze może być inspirowana latami 70-tymi, jeśli dodasz do niej ozdobny dywanik i poduszki.