Styl boho wnętrza, rodzaje stylu boho

Styl Boho, będący mieszanką kolorów, faktur i wzorów, łączy wpływy i elementy z różnych kultur i epok.

Styl bohemy, pierwotnie odnoszący się do podróżników z regionu środkowo-wschodniej Europy, tradycyjnie opisywał ludzi, którzy prowadzili niekonwencjonalne, bogate w artyzm i koczownie życie. Ten ideał podróżującego Cygana oznaczał, że elementy różnych stylów i kultur zostały połączone w eklektyczny i niepowtarzalny styl. W latach 60. i 70. styl bohemy cieszył się odnowioną popularnością, a wiele kluczowych cech tej epoki jest spójnych z dzisiejszym stylem boho.

 Zasady stylu Boho polegają na tym, że nie ma żadnych zasad. Pokaż wszystko, co zebrałeś w ciągu swojego życia. Nieważne, że nie pasuje do niczego innego, co masz – nie powinno. Wypełnij swoją przestrzeń kolekcją tkanin, wzorów, książek, sztuki, luster, przedmiotów vintage lub pamiętników z podróży, a powstanie szykowny chaos. Drewniane meble są koniecznością, przypadkowe dywany są typowe, a humor i kicz wygodnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza boho. Przy całej swojej swobodnej formie i projektowej anarchii, Boho ma kilka wspólnych tematów, które można śledzić, aby stworzyć eklektyczną przestrzeń inspirowaną bohemą bez wysiłku.

1. Marokańskie Boho

d54a49d168c7d61f1e2667f48c62ae33

Kolorowe latarnie, niskie stoliki i poduszki podłogowe nadają przestrzeni na zewnątrz letni klimat bohemy. Inwestuj w tureckie dywany, miękkie meble, latarnie vitage i siatki. Nie bój się odważnych kolorowych ścian, łącząc bogate kolory z mocnymi wzorami, aby przywołać scenę z marokańskiego bazaru. Jeśli chodzi o wnętrza w stylu boho, więcej znaczy więcej. Wielotonalne nadruki inspirowane ikatem raczej się uzupełniają niż zderzają, tworząc mieszankę kolorów, faktur i wzorów.

2. Europejska Bohema

Pomyśl o burleskowych wozach cygańskich, ozdobach z koralików, frędzlach i szydełkowych zasłonach. Ten styl boho dla wnętrza pozwala być chaotycznym i niesfornym z polotem i elegancją. Dekoruje swój pokój z koronką, gałęziami driftwood, biżuterią i bibelotami; cokolwiek od natury, cokolwiek z twojej podróży. Celem jest sprawienie, aby Twój pokój odzwierciedlał Twoją spontaniczność. Nie wszystko będzie miało swoje miejsce, nie wszystko będzie zaplanowane. Rzuć wszystko razem i zrób kilka przemyślanych zmian, aby wyglądało to naturalnie. Wybierz dodatki, taki jak pawi ogon lub wiszące krzesło. Szydełkowana lub koralikowana zasłona doda szykowny wstęp na wejściu do niedocenianego pokoju.

kate-darmody-TDIdPmW2P9k-unsplash
Photo by Kate Darmody on Unsplash

3. Western Boho

Vintage skóry, frędzle i krzesła typu butterfly – wysokie baldachimy i niskie łóżka. Pomyśl o rustykalnym drewnie i drewnianych meblach zrównoważone przez solidne materiały. Koce wykonane techniką tie dye i poduszki konopne, które przekształcą swoją przestrzeń w amerykański sen lat 60s. Plemienne dywany, kaktusy i sukulenty dopełnią wnętrze w stylu boho z Dzikiego Zachodu. Pomiń sofę na rzecz poduszkowej fortecy, ozdobionej jaskrawymi wzorami i dywanikami Navajo.

4. Nowoczesne boho

minh-pham-OtXADkUh3-I-unsplash
Photo by Minh Pham on Unsplash

Białe na białym jest fantastyczne dla wnętrza Boho. Pomyśl o pomalowanych na biało drewnianych deskach podłogowych, małych światełkach jako baldachimie nad łóżkiem i pluszowych futrzanych narzutach na końcu vintygowej kanapy. Odważne odcienie i bogate tekstylia równoważą białe ściany i ziemiste rośliny, tworząc swobodną atmosferę. W tym stylu nigdy nie można mieć zbyt wielu roślin lub tekstur, a osobiste historie, takie jak kolekcja starych gitar, mogą stać się fajną, indie sztuką ścienną. Całkowicie biała paleta zawsze może być inspirowana latami 70-tymi, jeśli dodasz do niej ozdobny dywanik i poduszki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.