Pościel z bawełny egipskiej. Czym różni się od zwykłej pościeli?

Pościel z bawełny egipskiej. Czym różni się od zwykłej pościeli?

Wokół pościeli z bawełny egipskiej narosło wiele mitów. Jest to niewątpliwie produkt luksusowy, który znacząco wpływa m.in. na jakość snu. Zakup kompletu z tej tkaniny to inwestycja.

Pościel z bawełny egipskiej. Czym różni się od zwykłej pościeli?

Czym jest bawełna egipska i gdzie znajduje zastosowanie?

Pościel z egipskiej bawełny można spotkać w najlepszych hotelach na świecie. To niejako niedościgniony symbol wysokiej jakości oraz luksusu. Kiedyś tkanina ta była niedostępna i bardzo droga. Obecnie powoli się to zmienia. Jednak cena cały czas utrzymuje się na wysokim pułapie, co wynika głównie z jakości i cech charakterystycznych. Obecnie wiele sklepów ma w swojej ofercie ten materiał w kilku wymiarach, aby można było go wybrać do własnego łóżka. 

Bawełna egipska różni się od zwykłej przede wszystkim sposobem zbierania. W przypadku tej pierwszej plony zbierane są z pola ręcznie, bez użycia maszyn. Co więcej, egipska bawełna odznacza się bardzo długimi włóknami. Ich długość w niektórych przypadkach wynosi nawet 50 mm. Ponadto są one bardzo cienkie. Pozwala to  na tworzenie bardzo ciasnych splotów. W konsekwencji materiał odznacza się ponadprzeciętną wytrzymałością. 

Jej cechą charakterystyczną jest również miękkość w dotyku. Osoby mające obok siebie dwa rodzaje bawełny z pewnością będą w stanie wskazać egipską, gdyż ta lśni i połyskuje. Dzięki temu zyskała miano jednej z najbardziej ekskluzywnych tkanin na świecie. 

Pościel z bawełny egipskiej. Czym różni się od zwykłej pościeli?

Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jej wybór dla wielu osób będzie oczywisty. Bawełnę egipską stosuje się do produkcji luksusowej pościeli. Ze względu na miękkość i naturalny błysk wygląda wyjątkowo w każdej sypialni. Nie sposób nie wspomnieć również o właściwościach prozdrowotnych. Z uwagi na cienkie włókna swobodnie przepuszcza powietrze. Tym samym zimą zapewnia komfort termiczny, a latem chłodzi. Ponadto naturalnie dostosowuje się do temperatury ciała. 

To doskonały wybór dla alergików i bobasów. Dzięki swoim właściwościom pozwala zadbać o odpowiednią higienę snu. Nie mechaci się nawet po intensywnym okresie eksploatacji. 

Pościel z bawełny egipskiej. Czym różni się od zwykłej pościeli?

 Pościel z bawełny egipskiej ceniona jest m.in. za cenne właściwości termiczne, których nie posiada zwykła bawełna. Co więcej, różni się również okresem trwałości. Pościel z egipskiej odmiany bawełny jest trwała i nie zużywa się tak szybko, jak w przypadku zwykłej bawełny. Ponadto sam produkt końcowy jest miękki i przyjemny w dotyku. Różnicę czuć na samej skórze, dlatego bawełna egipska traktowana jest jako tkanina premium. Jednak za wyższą ceną idzie lepsza i sprawdzona jakość. 

Bawełna egipska jest odpowiednio oznaczona na metce określeniem „Egyptian cotton”. Przed zakupem pościeli warto jednak poczytać o producencie i praktykach, jakie stosuje w trakcie procesu produkcyjnego. 

Jak dbać o bawełnę egipską?

Bawełna egipska powinna być regularnie pielęgnowana. Co warto zaznaczyć, można ją prać w zwykłej pralce bez obaw o uszkodzenie. Jest miękka i delikatna, ale również wytrzymała. Przed włożeniem do pralki należy przewrócić ją na drugą stronę. Warto zabezpieczyć zamek, aby materiał się nie zaciągnął. Można ją również krochmalić, co zapobiegnie gnieceniu się. 

Zestaw pościeli z bawełny egipskiej nie jest wydatkiem, ale raczej inwestycją. Przede wszystkim należy pamiętać, że to materiał na lata, który będzie służył w niezmienionej formie gwarantując wysoką higienę snu. Warto zdecydować się na nią, aby poprawić warunki we własnej sypialni i na własnej skórze poczuć luksus. Ta pościel pasuje zdecydowanie do każdej sypialni!