Jak szybko i niedrogo urządzić mieszkanie dla studenta?

Jak szybko i niedrogo urządzić mieszkanie dla studenta?

Studenckie życie rządzi się swoimi prawami. Toteż, mieszkanie dla studenta będzie nieco różnić się od mieszkania dla pary, rodziny czy osoby pracującej. Studenci zazwyczaj decydują się na zamieszkanie w kawalerce. Jest to idealna przestrzeń dla jednej osoby. Jak jednak ją zagospodarować, aby była w pełni funkcjonalna oraz przytulna? Istnieje kilka prostych trików, dzięki którym mieszkanie studenckie będzie miejscem idealnym do nauki i odpoczynku.

Mieszkanie dla studenta – niezbędne wyposażenie

  • Rozkładana kanapa – sprawdzi się idealnie w mieszkaniu dla studenta. Może być równie wygodna, co tradycyjne łóżko. Jednak możliwość rozłożenia pomaga w zaoszczędzeniu przestrzeni mieszkalnej. Najlepiej zdecydować się na sofę, która posiada dodatkową komorę na pościel i poduszki. Ułatwi to ich przechowywanie i ochroni przed kurzem.
  • Biurko – to must have mieszkania studenckiego. Powinno posiadać odpowiednio duży blat, tak aby można na nim było rozłożyć książki, zeszyty i notatki. 
  • Lampka i krzesło – na biurku powinna zagościć lampka. Z pewnością przyda się podczas nocnej nauki, która często jest nieodłącznym elementem życia studenta. Krzesło powinno być wygodne i dopasowane swoją wielkością do biurka. 
  • Szafa – w studenckim mieszkaniu nie może zabraknąć pojemnej szafy, która pomieści wszystkie ubrania i inne osobiste rzeczy. 
  • Regał – z pewnością przyda się każdemu studentowi. To miejsce na książki i wszelkie pomoce naukowe. Może stanowić także miejsce na ulubione pamiątki, np. zdjęcia.

W kuchni z pewnością przyda się mikrofalówka. Dzięki niej można szybko podgrzać jedzenie i zaoszczędzić czas. Kolejnym niezbędnym elementem w kuchni jest czajnik. Podczas sesji, każdy student docenia napój jakim jest kawa. Dlatego bez czajnika się nie obejdzie. Natomiast w łazience nie powinno zabraknąć pralki i miejsca do przechowywania ręczników oraz kosmetyków. Prysznic będzie z pewnością lepszym wyborem niż wanna. Jest bardziej ekonomiczną opcją i pozwala na zaoszczędzenie wody.

Jak szybko i niedrogo urządzić mieszkanie dla studenta?
Vlada Karpovich

Nowoczesność i kolor

Studenci to młode osoby, które cenią sobie komfort. Dlatego mieszkanie studenckie powinno być urządzone w nowoczesnym stylu. Białe ściany z pewnością optycznie powiększą niewielką przestrzeń, a kolorowe dodatki doskonale ją przełamią. Warto postawić na jeden lub dwa dodatkowe kolory poduszek i zasłon. Będą się ze sobą doskonale komponować i ożywiać wnętrze. Zielone rośliny także mogą stanowić doskonały dodatek w mieszkaniu. Dla tych, którzy zapominają o podlewaniu, dobrym rozwiązaniem mogą być sztuczne kwiaty, które łudząco przypominają swoje żywe odpowiedniki. Mieszkanie studenta nie musi być wcale nudne i bezbarwne. Odpowiednio zagospodarowane i stylowo urządzone będzie miejscem służącym nie tylko do nauki, ale też do odpoczynku. Przebywanie w przytulnej, ciepłej przestrzeni bez wątpienia wpływa korzystnie na samopoczucie. 

Jak szybko i niedrogo urządzić mieszkanie dla studenta?
Atbo

Jak nie wydać fortuny na urządzenie mieszkania?

Podczas urządzania mieszkania warto zwracać uwagę na promocje i specjalne okazje w sklepach. Ceny mebli i dodatków podczas obniżek mogą różnić się od pierwotnej ceny nawet o kilkadziesiąt procent. Dobrym sposobem mogą okazać się zakupy na portalach sprzedażowych. Wiele osób wyprzedaje swoje rzeczy naprawdę tanio. Niektórzy nawet oddają je za darmo, chcąc się ich szybko pozbyć. Meble z drugiej ręki można z powodzeniem odnowić lub przemalować według własnego uznania. Z pewnością jest to ekologiczna opcja i ograniczenie konsumpcjonizmu. Warto pamiętać o tym, aby podczas urządzania wybierać meble, które cechują się wysoką jakością oraz trwałością. 

W jakich miastach opłaca się wynająć mieszkanie dla studenta

Najpopularniejszymi miastami, w których opłaca się wynająć mieszkanie dla studenta to Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice, Łódź, czy nawet Lublin i Wrocław. Są to miasta, które posiadają duże uczelnie lub uniwersytety. Akademiki niestety nie starczą dla wszystkich i nie wszyscy chcą w akadamiku mieszkać. Te miasta mogą okazać się idealną inwestycją dla mieszkań dla studenta.