Styl boho wnętrza

Styl Boho, będący mieszanką kolorów, faktur i wzorów, łączy wpływy i elementy z różnych kultur i epok.

Styl bohemy, pierwotnie odnoszący się do podróżników z regionu środkowo-wschodniej Europy, tradycyjnie opisywał ludzi, którzy prowadzili niekonwencjonalne, bogate w artyzm i koczownie życie. Ten ideał podróżującego Cygana oznaczał, że elementy różnych stylów i kultur zostały połączone w eklektyczny i niepowtarzalny styl. W latach 60. i 70. styl bohemy cieszył się odnowioną popularnością, a wiele kluczowych cech tej epoki jest spójnych z dzisiejszym stylem boho.

Zasady stylu Boho polegają na tym, że nie ma żadnych zasad. Pokaż wszystko, co zebrałeś w ciągu swojego życia. Nieważne, że nie pasuje do niczego innego, co masz – nie powinno. Wypełnij swoją przestrzeń kolekcją tkanin, wzorów, książek, sztuki, luster, przedmiotów vintage lub pamiętników z podróży, a powstanie szykowny chaos. Drewniane meble są koniecznością, przypadkowe dywany są typowe, a humor i kicz wygodnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza boho. Przy całej swojej swobodnej formie i projektowej anarchii, Boho ma kilka wspólnych tematów, które można śledzić, aby stworzyć eklektyczną przestrzeń inspirowaną bohemą bez wysiłku.

Czytaj dalej

Fotel uszak

„Uszak” to fotel, którego pochodzenie nie jest jasne. Jedni sądzą, że oryginalny projekt pochodził z Anglii, inni dopatrują się pochodzenia fotelu uszak w historii Francji. To,

Czytaj dalej

Kolor Indygo – jaki to kolor?

Lubisz niestandardowe rozwiązania w domu? Zawsze wybierasz ciekawe kolory? Sprawdź – być może kolor indygo Cię zainteresuje. Jest to odcień wyjątkowy i ponadczasowy. Możesz go wykorzystać w salonie, sypialni, kuchni, a nawet pokoju dziecięcym. Wybierz niebieskie ściany w kolorze indygo lub efektowne dekoracje w tym odcieniu. Zainspiruj się i stwórz swoją niepowtarzalną przestrzeń domową.

Czytaj dalej

Jaka barwa światła do salonu, łazienki, domu?

Kolorowe oświetlenie domu to jeden z najmodniejszych trendów we współczesnym wystroju wnętrz. Nie chodzi tu tylko o wyraziste kolory – czerwienie, zielenie i błękity. W poszczególnych pomieszczeniach domu stosujemy też różne odcienie światła białego i żółtego. Urozmaicenie barw światła w poszczególnych pomieszczeniach wiąże się jednak nie tylko z potrzebą interesującej aranżacji wnętrza. Światło o urozmaiconych barwach cechują też różne funkcje – inne kolory warto wybrać więc w salonie, garderobie, korytarzu, kuchni i pokoju dziecięcym.

Czytaj dalej

Jak wybrać dywan?

Dywan to nie tylko warstwa ochronna podłogi przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Nadaje on charakteru całemu pomieszczeniu. Może podkreślać styl pasując kolorystycznie do mebli i ścian. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kontrastował z wystrojem. Każde pomieszczenie jest inne, dlatego należy dobrać dywan do mieszkania w zależności od potrzeb. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kwestie wizualne, nie można jednak zapominać o funkcjonalności. Po przeczytaniu tego artkułu dowiesz się jaki wybrać dywan.

Czytaj dalej

Od czego zacząć urządzanie mieszkania?

Gdy już staniemy się właścicielami wymarzonego mieszkania czeka nas jego urządzenie, a więc złożony proces, w ramach którego przestrzeń mieszkania bądź domu zostanie wypełniona tym wszystkim, co sprawi że z przyjemnością będziemy tam spędzali każdy kolejny dzień. Nie da się zaprzeczyć, że urządzanie mieszkania to złożony proces, który wymaga inspiracji, cierpliwości i zaangażowania. Dla jednych to szansa na wyrażenie siebie, dla innych koszmar, który trzeba przejść. Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi jak zacząć, na co zwracać uwagę i jak działać, by osiągnąć możliwie najlepsze efekty. 

Czytaj dalej

Lamele ścienne

Ściana lamelowa to ażurowy ozdobny element wykończenia wnętrza. Ścianę lamelową możemy uzyskać na dwa sposoby albo dekorując stałą ścianę w mieszkaniu, albo jako ażurową ścianę działową, oddzielająca przestrzeń.

Ściany lamelowe to najczęściej drewniane, wąskie słupki stojące w równej odległości od siebie tworzącą ażurową konstrukcję — czyli taką, która nie jest w pełni wypełniona. Nadaje to efektu przestrzeni, a przy podziale pomieszczeń przy pomocy takiej ściany, oddziela strefy od siebie, zapewniając przeziernośc i wymianę powietrza między strefami.

Jest to idealne rozwiązanie do podziału biur w przypadku ścianek działowych, ale idealnie pasuję do mieszkań na stałych ścianach jako element ozdobny nadający dodatkowej faktury i przestrzeni na naszych ścianach.

Czytaj dalej

1 2 3 6