Rolety czy żaluzje do domu. Co będzie lepszym wyborem?

Rolety czy żaluzje do domu. Co będzie lepszym wyborem?

Każdy z nas pragnie cieszyć się maksymalnym komfortem przebywania we własnym domu czy mieszkaniu. Spojrzenia wścibskiej sąsiadki czy przechodniów, nie sprawiają, że czujemy się całkowicie swobodnie. Ostre promienie słońca, które padają na nasz telewizor w momencie, kiedy chcemy obejrzeć ulubiony serial, generują negatywne emocje. Ciepło, które uderza w szyby naszych okien, nagrzewając całe pomieszczenia. Takie zdarzenia są codziennością ogromnej części z nas. Wszystkie te problemy rozwiąże zasłonięcie okien. Warto wybrać rolety czy żaluzje? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Rolety czy żaluzje do domu. Co będzie lepszym wyborem?

Żaluzje — krótka charakterystyka

Żaluzje– najczęściej wykonywane z aluminium, które skutecznie odbija światło słoneczne, lecz bardzo szybko się nagrzewa. Na rynku dostępne są także żaluzje drewniane, bambusowe bądź wykonane z tworzyw sztucznych. Produkt składa się z szeregu równoległych, połączonych ze sobą lamelek, które montowane są w poprzek okna. Wygląd żaluzji jest standardowy, nie mamy możliwości idealnego dopasowania kolorystycznego do pozostałych elementów aranżacji naszych wnętrz.

Żaluzje są najczęściej wykonywane są z aluminium, które skutecznie odbija światło słoneczne, lecz bardzo szybko się nagrzewa. Na rynku dostępne są także modele drewniane bądź wykonane z tworzyw sztucznych. Produkt składa się z szeregu równoległych, połączonych ze sobą lamelek, które montowane są w poprzek okna. Wygląd żaluzji jest standardowy, nie mamy możliwości idealnego dopasowania kolorystycznego do pozostałych elementów aranżacji naszych wnętrz. 

Rolety czy żaluzje do domu. Co będzie lepszym wyborem?

Rolety – czy będą lepszym wyborem?

Rolety na rynku wiodą niekwestionowany prym. Coraz rzadziej w oknach naszych domów, mieszkań czy biur, napotkać możemy żaluzje. Rolety obecnie stanowią najbardziej designerskie oraz funkcjonalne rozwiązanie, które możemy wprowadzić do naszych wnętrz. Są one o wiele bardziej uniwersalne niż żaluzje. Możemy dopasować je do stylu architektonicznego naszych pomieszczeń, wybierając pośród szerokiej palety różnorodnych barw oraz wzorów. Rolety wewnętrzne wykonywane są z naturalnych tkanin bądź mieszanek naturalno- syntetycznych.

Do naszej dyspozycji pozostają rolety plisowane, rzymskie oraz z funkcją „dzień- noc”. Rolety plisowane możemy zamontować na kilka sposobów, przez co możemy zwijać je do góry albo na dół. Co więcej, możemy zamontować je w oknach o najbardziej wymyślnych kształtach. Rolety rzymskie charakteryzują się niezwykle ciekawym wyglądem. Tego rodzaju rolety dostępne są w bardzo wielu wzorach i kolorach. Niezwykle popularne stały się także modele rolet „dzień-noc”. Nawet wówczas, gdy okno w ciągu dnia pozostaje zasłonięte, to do naszych pomieszczeń dociera spora ilość światła, gdy chcemy rozjaśnić nasze wnętrza.

Nic więc dziwnego, że rolety wydają się korzystniejszym wyborem niż standardowe żaluzje. Przede wszystkim są o wiele bardziej nowoczesne, mając zdolność dopasowania do najbardziej prestiżowych aranżacji. Co więcej, spełniają wszelkie powierzone im funkcję, jakich oczekujemy od osłon okiennych. Estetyka żaluzji pozostawia wiele do życzenia. Rolety mogą być także zdalnie sterowane, co ogromnie przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnych technologii.

Rolety czy żaluzje do domu. Co będzie lepszym wyborem?

Żaluzje – czyszczenie

Jeśli nie bez znaczenia pozostaje dla Ciebie czystość Twoich wnętrz, z całą pewnością rolety są rozwiązaniem o wiele prostszym do utrzymania perfekcyjnej higieny. Żaluzje są niezwykle trudne do utrzymania w nienagannej czystości- na lamelkach gromadzi się ogromna ilość kurzu. Wchodzi on w trudno dostępne zakamarki pomiędzy łączeniami szczebelków, będąc niezwykle uciążliwym do idealnego usunięcia. Rolety, ze względu na swoją gładką, jednolitą powierzchnię, eliminują problem utrzymania ich w doskonale kondycji przez długi czas.