Elektryczne kominki do salonu. Kominek bez dymu i ognia.

Elektryczne kominki do salonu. Kominek bez dymu i ognia.

Elektroniczne kominki cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Okazuje się, że pozwalają one wytwarzać ciepło bez konieczności produkcji ognia i dymu. To dodatkowe źródło ciepła, które sprawdzi się w domu lub w mieszkaniu. Największym atutem jest to, że nie trzeba martwić się dostępem do komina. Elektroniczne kominki świetnie prezentują się w biurach, salonach, małych wnętrzach i kawalerkach. Zakup kominka tego typu jest jednoznaczny z bezpieczeństwem, minimalizacją odpadów i zadbaniem o komfort domowników. Nie bez znaczenia są atrakcyjne oferty producentów. Czym wyróżnia się elektroniczny kominek? Dlaczego warto go wybrać? Jakie zalety trzeba poznać?

Elektryczne kominki do salonu. Kominek bez dymu i ognia.

Kominek elektryczny do salonu

Warto podkreślić, że elektryczny kominek działa na bazie nowoczesnej technologii. Zastępuje ona prawdziwy ogień, imitując płomień za pomocą systemu żarówek zwykłych i LED-owych. Faktem jest, że to rozwiązanie przypomina klasyczny kominek i wpływa na przytulność wnętrza. Plusem jest zachowanie łatwej obsługi i brak konieczności wykonywania skomplikowanego montażu. Wiele osób wskazuje, że to najlepszy rodzaj kominku do salonu. Nie ma mowy o szkodliwym oddziaływaniu urządzenia na środowisko. Kominek elektryczny nie produkuje dymu, popiołu, odpadów i spalin. Bardzo chętnie wybieramy kominek, aby udekorować całe pomieszczenie. 

Najważniejsze zalety

miejscu, gdyż kominek nie musi mieć dostępu do komina i rur. Szerokie zastosowanie sprawia, że kominek jest stosowany w domach, biurach, czy blokach. Nie zapominajmy o wizualnych aspektach, co wiąże się z imitacją płomienia za pomocą systemu żarówek zwykłych i LED. Elektryczny kominek jest dodatkowym źródłem ciepła, które powstaje szybko po uruchomieniu za pomocą pilota. Producenci oferują liczne funkcjonalności kominków. Sterowanie pilotem może pozwalać na:

  • zmiany w wyświetlaczu LCD,
  • zwiększanie lub zmniejszanie efektu płomienia,
  • zwiększanie lub zmniejszanie ogrzewania,
  • zwiększanie lub zmniejszanie poziomu jasności płomieni. 

Takie rozwiązanie wymaga jedynie dostępu do gniazdka elektrycznego. Elektryczny kominek jest tańszy od biokominka i nie potrzebuje dolewania paliwa. 

Kominki elektryczne – rodzaje

Kominki elektryczne przyjmują wiele ciekawych wymiarów i kształtów, które dopasujemy do danego wnętrza. Początkowo kominki te raczej nie przypominały tradycyjnego paleniska. Jednak rozwój technologii sprawił, że z pomocą kominka możemy stworzyć wyjątkową atmosferę. Wszystko to za sprawą sztucznego ognia. Pamiętajmy o tym, że urządzenia są wszechstronne i mogą być całkowicie zabudowane lub umieszczone w ścianie. Możemy liczyć na różne rodzaje zabudowy kominka, ciekawe kształty i dodatkowe zdobienia. 

Wśród cenionych rodzajów kominków elektrycznych znajdziemy:

  • Kominki elektryczne narożne – są umieszczona w rogu ścian.
  • Kominki elektryczne ścienne – można je umieścić w specjalnej wnęce ścian lub przy ścianie. 
  • Kominki elektryczne w meblach – to kominki, które znajdują się w komodach, meblościankach, czy nawet szafkach RTV.

Faktem jest, ze kominki powinny być umieszczane na wysokości wzroku, jednak wiele zależy od danego modelu kominka. Doskonale odnajdują się w salonie, wprowadzają przyjazną i tajemniczą atmosferę. 

Podsumowując warto stwierdzić, że kominki elektryczne mają wiele zalet. Nie wytwarzają dymu i ognia, co pozwala zadbać o naturalne środowisko. Sprawdzają się w wielu wnętrzach i są dodatkowych źródłem ciepła.